Cookies

We gebruiken cookies om de beste ervaring op onze website te bieden. Kijk hier voor meer informatie over welke cookies we gebruiken of om deze uit te schakelen in de instellingen. - Bekijk cookie instellingen

Nieuws >
De finale van de First Lego League

De finale van de First Lego League

Na een intensieve en leuke voorbereiding gingen onze leerlingen begin februari vol vertrouwen op pad naar de finale van de First Lego League Rijnmond op de RDM-campus.

Verschillende scholen en teams deden hieraan mee voor die felbegeerde eerste plaats en een plek in de landelijke finale. 

Het Zuider Gymnasium was goed vertegenwoordigd met twee teams: het team Nivis Masters had een skischoen ontworpen voor mensen met een geamputeerd been, zodat ze toch kunnen skiën. Het team de Knowledge Crafters had een hockeyschoen met ledlicht ontworpen, dat gaat branden als er sprake is van shoot. Beide teams hadden daarnaast gewerkt aan een robot die een parcours moest afleggen en waarmee ze voor elke succesvol genomen hindernis punten konden verdienen.

Na veel spanning bij beide teams bleek dat het de Knowledge Crafters was gelukt om de Jury Award in de wacht te slepen met hun zeer mooie presentatie. De leerlingen hadden hierover ook contact opgenomen met Pirmin Blaak, keeper van het Nederlands hockeyelftal. Het elftal zit nu in Zuid-Afrika, maar als de sporters terug zijn, zullen onze leerlingen hun hockeyschoen ook aan hen presenteren. Daarnaast gaan we het idee ook insturen naar de Nederlandse hockeybond.

Helaas viel het team Nivis Masters niet in de prijzen. Maar wat de mooiste prijs van deze dag was, is dat iedereen veel plezier heeft gehad! Nu gaan de leerlingen zich voorbereiden op de volgende wedstrijd, namelijk de World Robot Olympiad Nederland op zaterdag 15 juni.

  • Privacy-overzicht
  • Noodzakelijke cookies
  • Cookies van derden
  • Aanvullende cookies
  • Privacy en cookies

Privacy-overzicht

Deze website maakt gebruik van functionele-, analytische- en tracking-cookies om de website te verbeteren. Hiervoor slaan wij informatie op zoals je IP-adres, je surfgedrag en alle persoonsgegevens die je zelf bij ons achterlaat. Wij gebruiken deze gegevens om onze website te verbeteren. Je kunt nu direct toestemming geven voor al deze cookies. Wil je niet (alle) cookies goedkeuren? Dan kun je hiernaast cookies aan- en uitzetten. Meer informatie over de cookies die wij bijhouden en de partijen waarmee wij samenwerken, vind je in ons cookiebeleid.

Noodzakelijke cookies

Strikt noodzakelijke cookies moeten te allen tijde worden ingeschakeld, zodat wij je voorkeuren voor cookie-instellingen kunnen opslaan.

Cookies van derden

Deze website gebruikt Google Analytics, Hotjar en Facebook-pixel om anonieme informatie te verzamelen, zoals het aantal bezoekers van de site en de meest populaire pagina's.

Door deze cookie ingeschakeld te houden, kunnen we onze website verbeteren.

Aanvullende cookies

Deze website maakt momenteel geen gebruik van aanvullende cookies/services.

Privacy en cookies

Meer over onze privacy- en cookieverklaring.