Cookies

We gebruiken cookies om de beste ervaring op onze website te bieden. Kijk hier voor meer informatie over welke cookies we gebruiken of om deze uit te schakelen in de instellingen. - Bekijk cookie instellingen

Nieuws >
Junior Med School

Junior Med School

Voor getalenteerde leerlingen uit 4 vwo met interesse in geneeskunde en wetenschappelijk onderzoek biedt het Erasmus MC de Junior Med School. Dit is een speciale vooropleiding voor de studie geneeskunde, waarmee je dus al begint als je nog op de middelbare school zit.
 

Eva Willems uit 5g3 neemt dit schooljaar deel en vertelt:
‘Vorig jaar hoorde ik over het bestaan van Junior Med School. Aangezien ik al heel lang geneeskunde wil studeren, meldde ik me aan. De selectie was streng, want ik moest niet alleen mijn rapportcijfers, maar ook mijn cv en een motivatiebrief insturen. Gelukkig werd ik toegelaten!

Het programma duurt anderhalf jaar: twee weken onderwijs in de zomervakantie voordat je naar de vijfde klas gaat, tien onderwijsdagen gedurende het vijfde leerjaar en vier weken onderzoek in de zomervakantie voor je naar de zesde klas gaat. Over dit onderzoek schrijf je een verslag dat je presenteert op de laatste Junior Med schooldag. Er werden dit jaar maar 24 leerlingen geselecteerd uit de vele aanmeldingen, onder wie dus ik. Samen vormen we het Junior Med School Cohort van dit jaar.

Afgelopen zomervakantie zijn we gestart met het programma. Deze twee weken bestonden uit colleges over onderzoek, genetica, hersenen, kanker en farmacologie. We gingen ook naar de snijzaal en een laboratorium voor de kweek van zebravissen. Ondanks dat de onderwijsdagen vaak lang duurden en de stof best lastig was, was het ontzettend leuk en interessant. We hebben een gezellig cohort en ook de docenten zijn heel vriendelijk. Ik kijk dan ook echt uit naar de onderwijsdagen die dit schooljaar nog gaan komen.’

  • Privacy-overzicht
  • Noodzakelijke cookies
  • Cookies van derden
  • Aanvullende cookies
  • Privacy en cookies

Privacy-overzicht

Deze website maakt gebruik van functionele-, analytische- en tracking-cookies om de website te verbeteren. Hiervoor slaan wij informatie op zoals je IP-adres, je surfgedrag en alle persoonsgegevens die je zelf bij ons achterlaat. Wij gebruiken deze gegevens om onze website te verbeteren. Je kunt nu direct toestemming geven voor al deze cookies. Wil je niet (alle) cookies goedkeuren? Dan kun je hiernaast cookies aan- en uitzetten. Meer informatie over de cookies die wij bijhouden en de partijen waarmee wij samenwerken, vind je in ons cookiebeleid.

Noodzakelijke cookies

Strikt noodzakelijke cookies moeten te allen tijde worden ingeschakeld, zodat wij je voorkeuren voor cookie-instellingen kunnen opslaan.

Cookies van derden

Deze website gebruikt Google Analytics, Hotjar en Facebook-pixel om anonieme informatie te verzamelen, zoals het aantal bezoekers van de site en de meest populaire pagina's.

Door deze cookie ingeschakeld te houden, kunnen we onze website verbeteren.

Aanvullende cookies

Deze website maakt momenteel geen gebruik van aanvullende cookies/services.

Privacy en cookies

Meer over onze privacy- en cookieverklaring.