Cookies

We gebruiken cookies om de beste ervaring op onze website te bieden. Kijk hier voor meer informatie over welke cookies we gebruiken of om deze uit te schakelen in de instellingen. - Bekijk cookie instellingen

Nieuws >
Junior Med School

Junior Med School

Onze zesdeklasser Eva nam deel aan de Junior Med School. Ze vertelt daar zelf over:

‘De afgelopen anderhalf jaar heb ik meegedaan aan de Junior Med School (JMS). Dit is een traject ontwikkeld door het Erasmus MC ter voorbereiding op de studie geneeskunde. De selectieprocedure start in de vierde klas en de afsluiting van de JMS is halverwege de zesde klas. Het programma bestaat uit twee weken zomerschool, twaalf onderwijsdagen en vier weken onderzoek doen. De zomerschool en het onderzoek vinden beide plaats in een zomervakantie en de totale studiebelasting van de JMS komt uiteindelijk neer op minimaal 320 uur.

Al sinds ik me kan herinneren wil ik later dokter worden. Ik twijfelde daarom ook niet om me in te schrijven voor de JMS, hoewel ik helemaal niet had verwacht dat ik zou worden toegelaten. Het Erasmus MC krijgt voor dit traject  namelijk aanmeldingen vanuit het hele land, terwijl uiteindelijk maar 24 leerlingen worden geselecteerd. Zij vormen dan het JMS-cohort van dat jaar. Bij de eerste selectieronde werd gekeken naar je motivatiebrief, cv en cijfers. De tweede selectieronde bestond uit zes interviews, deels over jezelf, deels over medische onderwerpen. Uiteindelijk kwam ik door beide selectierondes heen en mocht ik in de zomervakantie van 2022 starten!

Ik heb de JMS ervaren als een megaleuk en leerzaam traject, dat echter niet altijd even makkelijk was. De stof in de colleges tijdens de zomerschool was duidelijk op een hoger niveau dan de stof op de middelbare school en dit was best wel wennen. Gelukkig was mijn cohort gezellig en waren de professoren aardig en enthousiast! De JMS-begeleiders hadden voor ons een leuk en gevarieerd programma opgesteld, waarbij we o.a. een eigen elektrocardiogram hebben gemaakt, onze bloedsuiker hebben geprikt en een eigen huisartsenspreekuur moesten voeren.

Afgelopen zomervakantie heb ik vier weken onderzoek gedaan naar nieuwe medicijnen voor cystic fibrosis, ook wel bekend als taaislijmziekte. Met behulp van verschillende onderzoeksmethodes hebben we gekeken of enkele cystic fibrosis-patiënten baat hadden bij het gebruik van deze nieuwe geneesmiddelen. Onze uitkomst was gelukkig positief! De cellen van de patiënten reageerden goed op de medicijnen, waardoor onze onderzochte patiënten er nu gebruik van kunnen maken.

De JMS wordt door iedere student afgesloten met een presentatie tijdens de presentatiedag. Hierbij zijn familieleden en je mentor/decaan uitgenodigd en wordt door een jury van professoren het beste onderzoek gekozen. Met deze presentatiedag heb ik vorige maand mijn JMS-traject afgesloten. Daarnaast ben ik nu door mijn deelname aan de JMS ook al toegelaten tot de studie geneeskunde aan het Erasmus MC!’

  • Privacy-overzicht
  • Noodzakelijke cookies
  • Cookies van derden
  • Aanvullende cookies
  • Privacy en cookies

Privacy-overzicht

Deze website maakt gebruik van functionele-, analytische- en tracking-cookies om de website te verbeteren. Hiervoor slaan wij informatie op zoals je IP-adres, je surfgedrag en alle persoonsgegevens die je zelf bij ons achterlaat. Wij gebruiken deze gegevens om onze website te verbeteren. Je kunt nu direct toestemming geven voor al deze cookies. Wil je niet (alle) cookies goedkeuren? Dan kun je hiernaast cookies aan- en uitzetten. Meer informatie over de cookies die wij bijhouden en de partijen waarmee wij samenwerken, vind je in ons cookiebeleid.

Noodzakelijke cookies

Strikt noodzakelijke cookies moeten te allen tijde worden ingeschakeld, zodat wij je voorkeuren voor cookie-instellingen kunnen opslaan.

Cookies van derden

Deze website gebruikt Google Analytics, Hotjar en Facebook-pixel om anonieme informatie te verzamelen, zoals het aantal bezoekers van de site en de meest populaire pagina's.

Door deze cookie ingeschakeld te houden, kunnen we onze website verbeteren.

Aanvullende cookies

Deze website maakt momenteel geen gebruik van aanvullende cookies/services.

Privacy en cookies

Meer over onze privacy- en cookieverklaring.