Cookies

We gebruiken cookies om de beste ervaring op onze website te bieden. Kijk hier voor meer informatie over welke cookies we gebruiken of om deze uit te schakelen in de instellingen. - Bekijk cookie instellingen

Nieuws >
"Onze" Bas is Nederlands kampioen openwaterzwemmen!

"Onze" Bas is Nederlands kampioen openwaterzwemmen!

Op 8 september heeft onze zesdeklasser Bas bij het NK goud binnengehaald op de tien kilometer openwaterzwemmen.

Na slechts 750 meter pakte hij al de leiding en deze koppositie gaf hij vervolgens niet meer weg. Hoewel hij nog nooit verder had gezwommen dan zeven kilometer, wist hij het goed vol te houden: ‘Ik had me goed voorbereid met voeding voor en tijdens de race, ook scheelde het dat ik in de laatste twee kilometer niet meer maximaal hoefde te gaan.’

Bas zit al acht jaar op zwemtraining. Daarvoor deed hij nog aan waterpolo, maar hij besloot ook losse zwemtrainingen te gaan volgen om beter te worden in die sport. Al snel bleek dat het zwemmen hem een stuk beter beviel dan waterpolo en dus was de overstap snel gemaakt. In 2017 wist hij zijn eerste medaille op het NK voor junioren te winnen.

Om elke wedstrijd met de top te kunnen meedoen traint Bas vijftien uur per week in het water. Daarnaast heeft hij nog drie uur krachttraining per week. ‘Mijn trainingen zijn van 5.30 tot 7.30 uur, dus ik ben gewoon op tijd op school. Soms merk ik tijdens de laatste uren op school wel dat ik moe ben door de lange dagen die ik maak.’ Ook in de middag heeft Bas het druk met trainingen, waarna hij ’s avonds weer op tijd gaat slapen: ‘Ik probeer zoveel mogelijk huiswerk op school te doen in pauzes en tussenuren, maar soms haal ik het niet helemaal.’ Desondanks blijven zijn resultaten heel goed.

Wat Bas na het behalen van zijn diploma gaat doen, weet hij nog niet precies. Hij wil wel gaan studeren, maar welke opleiding het wordt, is nog niet duidelijk. Ook moet de studie goed te combineren zijn met zijn zwemtrainingen en wedstrijden.

Wij zijn als school natuurlijk enorm trots op Bas’ prestatie en ook op de manier waarop hij school met het zwemmen combineert!

  • Privacy-overzicht
  • Noodzakelijke cookies
  • Cookies van derden
  • Aanvullende cookies
  • Privacy en cookies

Privacy-overzicht

Deze website maakt gebruik van functionele-, analytische- en tracking-cookies om de website te verbeteren. Hiervoor slaan wij informatie op zoals je IP-adres, je surfgedrag en alle persoonsgegevens die je zelf bij ons achterlaat. Wij gebruiken deze gegevens om onze website te verbeteren. Je kunt nu direct toestemming geven voor al deze cookies. Wil je niet (alle) cookies goedkeuren? Dan kun je hiernaast cookies aan- en uitzetten. Meer informatie over de cookies die wij bijhouden en de partijen waarmee wij samenwerken, vind je in ons cookiebeleid.

Noodzakelijke cookies

Strikt noodzakelijke cookies moeten te allen tijde worden ingeschakeld, zodat wij je voorkeuren voor cookie-instellingen kunnen opslaan.

Cookies van derden

Deze website gebruikt Google Analytics, Hotjar en Facebook-pixel om anonieme informatie te verzamelen, zoals het aantal bezoekers van de site en de meest populaire pagina's.

Door deze cookie ingeschakeld te houden, kunnen we onze website verbeteren.

Aanvullende cookies

Deze website maakt momenteel geen gebruik van aanvullende cookies/services.

Privacy en cookies

Meer over onze privacy- en cookieverklaring.