Cookies

We gebruiken cookies om de beste ervaring op onze website te bieden. Kijk hier voor meer informatie over welke cookies we gebruiken of om deze uit te schakelen in de instellingen. - Bekijk cookie instellingen

Nieuws >
Op excursie naar Leiden

Op excursie naar Leiden

Vorige week stapten onze vierdeklassers met Grieks in hun pakket op de trein naar Leiden. Annemijn Geelen, hun docent Grieks, was één van de begeleiders en vertelt:

‘De middag begon in de universiteitsbibliotheek, waar we door dr. Joanne Stolk een workshop kregen over Griekse papyri. Dit zijn stukjes ‘papier’ met Griekse teksten waarop niet de standaard literatuur staat die we normaal in de klas lezen, maar juist alledaagse teksten, zoals contracten, een boodschappenlijst, een geboorteaangifte of een beschermingstekst (amulet). Ook was er een orakelboek, waarin je (gestandaardiseerde) levensvragen kon stellen en door een getal te geven een antwoord kreeg, heel erg leuk!

Aansluitend hebben we een prachtige wandeling door Leiden gemaakt, waarbij mevrouw Van Tol mooi kon vertellen over Rembrandt, de stadsmuren en middeleeuwse executies. Zo konden we de stad wat beter leren kennen, want diverse leerlingen zullen hier over een paar jaar gaan studeren!

Er was daarna gelukkig nog wat vrije tijd en we hebben de dag gezamenlijk afgesloten met een heerlijke pizza. Meteen na de spits stapten we weer in de trein en zo verliep de dag vlekkeloos en met veel plezier!’

  • Privacy-overzicht
  • Noodzakelijke cookies
  • Cookies van derden
  • Aanvullende cookies
  • Privacy en cookies

Privacy-overzicht

Deze website maakt gebruik van functionele-, analytische- en tracking-cookies om de website te verbeteren. Hiervoor slaan wij informatie op zoals je IP-adres, je surfgedrag en alle persoonsgegevens die je zelf bij ons achterlaat. Wij gebruiken deze gegevens om onze website te verbeteren. Je kunt nu direct toestemming geven voor al deze cookies. Wil je niet (alle) cookies goedkeuren? Dan kun je hiernaast cookies aan- en uitzetten. Meer informatie over de cookies die wij bijhouden en de partijen waarmee wij samenwerken, vind je in ons cookiebeleid.

Noodzakelijke cookies

Strikt noodzakelijke cookies moeten te allen tijde worden ingeschakeld, zodat wij je voorkeuren voor cookie-instellingen kunnen opslaan.

Cookies van derden

Deze website gebruikt Google Analytics, Hotjar en Facebook-pixel om anonieme informatie te verzamelen, zoals het aantal bezoekers van de site en de meest populaire pagina's.

Door deze cookie ingeschakeld te houden, kunnen we onze website verbeteren.

Aanvullende cookies

Deze website maakt momenteel geen gebruik van aanvullende cookies/services.

Privacy en cookies

Meer over onze privacy- en cookieverklaring.