Cookies

We gebruiken cookies om de beste ervaring op onze website te bieden. Kijk hier voor meer informatie over welke cookies we gebruiken of om deze uit te schakelen in de instellingen. - Bekijk cookie instellingen

Nieuws >
Samenwerking met de Erasmus Universiteit

Samenwerking met de Erasmus Universiteit

Deze maand is een samenwerkingsverband gestart tussen de Erasmus Universiteit (EUR) en een aantal basisscholen en middelbare scholen, waaronder het Zuider Gymnasium. 


De EUR onderzoekt de doorstroom van het voortgezet onderwijs naar het wetenschappelijk onderwijs en wil, aansluitend op de behoefte van middelbare scholieren, een hierbij passend programma bieden. Het doel van dit programma is dat leerlingen sneller en beter een indruk krijgen van wat studeren inhoudt, hoe de EUR eruitziet, maar ook wat het hoger beroepsonderwijs inhoudt en hoe dit verschilt van het wetenschappelijk onderwijs op de universiteit. 

De deelnemende leerlingen komen met verschillende faculteiten in contact door workshops en andere activiteiten. Zo krijgen ze een indruk of een bepaalde studie(richting) iets voor hen is. Voor middelbare scholieren is deze samenwerking heel nuttig, omdat ze soms nog weinig besef hebben van wat een universiteit is en niet goed weten wat er allemaal bij studeren komt kijken en nodig is. Daardoor onderschatten leerlingen bv. de werkdruk of vereiste mate van discipline. Ook beschikken ze niet altijd over de nodige studievaardigheden.

In het huidige schooljaar ligt de nadruk van dit onderzoek op het vormgeven van een passend programma, waarbij de hulp van ouders, docenten en leerlingen gevraagd wordt. In het kader hiervan doen momenteel vier leerlingen, vier docenten en één ouder van het Zuider Gymnasium mee. Volgend schooljaar zal in klas 3 (het jaar van de profielkeuze) en klas 5 (het jaar van het profielwerkstuk) gestart worden met de pilot van het door de EUR vormgegeven programma. Dan zullen grotere groepen leerlingen van het Zuider Gymnasium kunnen profiteren van dit aanbod!

Meer informatie is hier te vinden. 

  • Privacy-overzicht
  • Noodzakelijke cookies
  • Cookies van derden
  • Aanvullende cookies
  • Privacy en cookies

Privacy-overzicht

Deze website maakt gebruik van functionele-, analytische- en tracking-cookies om de website te verbeteren. Hiervoor slaan wij informatie op zoals je IP-adres, je surfgedrag en alle persoonsgegevens die je zelf bij ons achterlaat. Wij gebruiken deze gegevens om onze website te verbeteren. Je kunt nu direct toestemming geven voor al deze cookies. Wil je niet (alle) cookies goedkeuren? Dan kun je hiernaast cookies aan- en uitzetten. Meer informatie over de cookies die wij bijhouden en de partijen waarmee wij samenwerken, vind je in ons cookiebeleid.

Noodzakelijke cookies

Strikt noodzakelijke cookies moeten te allen tijde worden ingeschakeld, zodat wij je voorkeuren voor cookie-instellingen kunnen opslaan.

Cookies van derden

Deze website gebruikt Google Analytics, Hotjar en Facebook-pixel om anonieme informatie te verzamelen, zoals het aantal bezoekers van de site en de meest populaire pagina's.

Door deze cookie ingeschakeld te houden, kunnen we onze website verbeteren.

Aanvullende cookies

Deze website maakt momenteel geen gebruik van aanvullende cookies/services.

Privacy en cookies

Meer over onze privacy- en cookieverklaring.