Cookies

We gebruiken cookies om de beste ervaring op onze website te bieden. Kijk hier voor meer informatie over welke cookies we gebruiken of om deze uit te schakelen in de instellingen. - Bekijk cookie instellingen

Nieuws >
Terug uit Rome

Terug uit Rome

Onze vijfdeklassers zijn weer terug uit Rome. Het was een prachtige reis!


Math Osseforth, docent klassieke talen, ging mee als begeleider en vertelt:

'Toen de filmster Audrey Hepburn, die heel Europa had gezien, ooit werd gevraagd welke stad zij het mooiste had gevonden, aarzelde ze geen moment: ‘Rome, by all means, Rome! Ergens heb ik het idee dat dit ook voor een groot deel van onze vijfdeklassers geldt; misschien niet de mooiste stad naar ieders smaak (hoewel…), maar toch in ieder geval een Romereis die onvergetelijk zal blijken als een hoogtepunt van zes jaar op het Zuider Gymnasium. Een week lang met elkaar op reis in die eeuwige wereldstad bomvol verhalen over de mythologie en oudheid, ervaringen met de bruisende nieuwe stad, kunst in alle soorten en maten, ontdekkingen en avonturen ingebed in pasta, pizza en ijs, alles steeds overgoten door een azuurblauwe hemel; wat blijft daar nog te wensen over? De wandelingen gingen van het Forum en Colosseum naar het Piazza Navona, van de Sint Pieter naar de Galleria Borghese, met de bus naar de lusthof van keizer Hadrianus, met de metro naar het antieke Ostia en door naar het strand, op de fiets hobbelend over de Via Appia, in de kajak door de vulkaankrater van Alba Longa. En aan het einde van iedere dag uitpuffen in de utopische stilte van het klooster waar we logeerden, terwijl buiten de muren de miljoenenstad nooit tot rust kwam.

Roma Aeterna heeft haar eeuwenoude reputatie wederom meer dan waar gemaakt voor onze leerlingen en begeleiders. En voor wie nu al heimwee voelt, geen nood; zolang het vuur brandt, blijft Rome bestaan. En dat vuur brandt voor altijd in de harten van allen die haar bezochten.'

  • Privacy-overzicht
  • Noodzakelijke cookies
  • Cookies van derden
  • Aanvullende cookies
  • Privacy en cookies

Privacy-overzicht

Deze website maakt gebruik van functionele-, analytische- en tracking-cookies om de website te verbeteren. Hiervoor slaan wij informatie op zoals je IP-adres, je surfgedrag en alle persoonsgegevens die je zelf bij ons achterlaat. Wij gebruiken deze gegevens om onze website te verbeteren. Je kunt nu direct toestemming geven voor al deze cookies. Wil je niet (alle) cookies goedkeuren? Dan kun je hiernaast cookies aan- en uitzetten. Meer informatie over de cookies die wij bijhouden en de partijen waarmee wij samenwerken, vind je in ons cookiebeleid.

Noodzakelijke cookies

Strikt noodzakelijke cookies moeten te allen tijde worden ingeschakeld, zodat wij je voorkeuren voor cookie-instellingen kunnen opslaan.

Cookies van derden

Deze website gebruikt Google Analytics, Hotjar en Facebook-pixel om anonieme informatie te verzamelen, zoals het aantal bezoekers van de site en de meest populaire pagina's.

Door deze cookie ingeschakeld te houden, kunnen we onze website verbeteren.

Aanvullende cookies

Deze website maakt momenteel geen gebruik van aanvullende cookies/services.

Privacy en cookies

Meer over onze privacy- en cookieverklaring.